Biskotat me gjalp kikiriku janë shumë të thjeshta për tu përgatitur, kanë vetëm 3 përbërës dhe janë përfektë për festa familjare. Nuk përmbajnë miell dhe janë pa gluten.

Përbërësit:

1 vezë

1 gotë gjalp kikiriku

1 gotë sheqer të bardhë

Udhëzime:

Ngrohni furrën në 175 gradë celcius

Bashkoni gjalpin e kikirikut, sheqerin e bardhë dhe vezën.

Përzieni deri sa të tretet sheqeri.

Jipini forma brumit, futeni në furrë për 6-8 min.

Burimi: allrecipes.com

Alertnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here