Role me proshutë dhe djath

0
505

Përbërësit

Brumë pice

300 gr. proshutë e prerë në feta

Djathë mozzarella

Sipas dëshirës

Bërzilok i freskët

Mustardë ose ketchup, kur ta servirni

Përgatitja

Ngrohni furrën në 400 gradë C. Hapni brumin e picës në një tavë drejtëkëndore.

Vendosni një shtresë me proshutë dhe pastaj djathin mozzarella. Më pas, bëjeni role brumin e përgatitur. Tavën lyjeni më pak gjalp.

Futeni në furrë për 50 minuta ose deri kur të marrë një ngjyrë të florinjtë sipër. Pasi e keni nxjerr nga furra lereni të ftohet dhe prejeni në copa.

Kujdes! Koha e pjekjes varet nga trashesia e brumit që po përdorni.

Ju beftë mire!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here