Receta për një smoothie energjik dhe plot vlera ushqyese

0
471

Të gjithë kemi nevojë për energji dhe vlera ushqyese për trupin e shëndetin tonë. Ja si mund të jetë një smoothie i tillë:

Përbërësit

2 kokrra portokalle të qëruara

1 mango e prere në feta

2 karrota

½ e gotës ose 120 ml ujë ose qumësht bajamesh

Disa kuba akulli

Vendosini të gjithë përbërësit në blender së bashku më ujin apo qumështin e bajames. Përzijeni deri sa përbëresit të mos duken. Shtoni më shumë qumësht ose ujë, sipas nevojës. Ky smoothie, do t’ju japë energjinë e nëvojshmë për të kaluar një ditë stresuese.

Alertnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here