Lajme

Rimbursim 6% për fermerët edhe në 2020, Çuçi: Skema nxori jashtë loje spekulantët

Edhe vitin e ardhshëm do të vijojë të funksionojë skema e rimbursimit me 6% për fermerët, ndërsa për disa nënsektorë të bujqësisë do të...

“Libri i Luftës” i gazetarit Nuhi Bytyqi promovohet në Tetovë, botimi i tij u...

Afaristi i njohur i përmasave ndërkombëtare, Lazim Destani ka shprehur gatishmërinë që të kontribuojë për përkthimin dhe botimin e “Librit të luftës” edhe në...

Dita e Alfabetit, urimi i Lazim Destanit: Themelin e diturisë dhe të atdhetarisë e...

Data 22 nëntor iu kujton të gjithë shqiptarëve, Kongresion e Manastirit, ose ndryshe Kongresin e Alfabetit shqip. Kongresi i Manastirit ishte një konferencë akademike...

Çelet në Manastir Konsullata e Nderit e Shqipërisë. Ja si e përshkruan atdhetari Lazim...

Në qytetin historik të Manastirit, në Maqedoninë e Veriut, u çel Konsullata e Nderit e Shqipërisë. Krahas autoriteteve tjera, në këtë ceremoni mori pjesë...

Tola dhe Ziçishti: Mungon një autoritet përgjegjës për sigurinë rrugore. Ekspertët qytetarëve: Zbatoni rregullat,...

I ftuar në emisionin Alert në News 24, specialisti I Sigurisë Rrugore, Fisnik Ziçishti tha se mungesa e një autoriteti përgjegjës, ndikon në shtimin...

Aksidentet rrugore, Mitat Tola: Pandëshkueshmëria e këmbësorëve, një ndër shkaktarët kryesorë. Humbin jetën poshtë...

Një tjetër problematikë shqetësuese që ndikon në aksidentet rrugore sipas shefit të Sektorit të Analizës dhe Projekteve të Policisë Rrugore, Mitat Tola është edhe...

“Këmbësorët e vdekjes” në Alert, specialisti Fisnik Ziçishti: Të jepet alarmi SOS për sigurinë...

Emisioni “Alert” në News 24 nga Granit Sokolaj trajtoi këtë të mërkurë një nga problematikat më të mprehta që prek jetën e kujtdo nga...

Ja arsyet se pse sëmuremi gjatë ditëve të ftohta

Ardhja e dimrit rrit edhe rrezikun për t’u sëmurë. Edhe pse moti i ftohtë, në vetvete, nuk shkakton ftohje ose grip, viruset mbijetojnë më...

Përdorimi i antibiotikëve pa kriter, ja dëmet që shkakton

Organizata Botërore ka lëshuar alarmin për vende, të cilat përdorin antibiotikë pa kriter. Marrja e antibiotikëve pa këshillën e mjekut në rastin më të...

Pa rritës artificialë e super cilësore, vezët “Beata” nuk duhet të mungojnë në tavolinën...

Veza "Beata" bën pjesë në listën e 10 super-ushqimeve dhe kur është e një cilësie të lartë ajo patjetër duhet të konsumohet nga të...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com