E FUNDIT / Shkarkohet Drejtori i AKU, në vend të tij përflitet ish-Drejtori i KESH

0
896

Siguria ushqimore njeh rrokaden e fundit. Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Agim Ismaili, është shkarkuar sot dhe është emëruar në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, në vend të Stefan Çipes. Ndërsa ky i fundit është emëruar në krye të Entit të Banesave.

Ismaili u emërua në krye të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në tetor të vitit 2017 dhe e mbajti këtë post për më 15 muaj.Në vend të tij, jozyrtarisht, përflitet emri i Agron Hetoja, ish-Drejtor i KESH.

Agron Hetoja

AlertNews.al / E.M.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here