Copa hekuri në sallam, ja kush e prodhon…

0
1120

Pasi shpërtheu skandali i mishit të prishur në Kosovë, një qytetar në Ferizaj ka gjetur një copë hekuri në sallamin e prodhuar nga kompania kosovare “Floren”.

Ky produkt i sallamit të gjedhit është blerë në rrjetin e marketeve ETC në Ferizaj, raporton Gazeta Online Insajderi.

Insajderi po ashtu mëson se këtë gjë e ka hasur një familje e një prokurori vendor, dhe që pritet që ai të ndërmerr hapa hetimor.

Gjatë këtij viti në Kosovë janë konfiskuar mijëra kilogram mish, të cilët është konstatuar të jetë me afat të skaduar e i prishur.

Floren është kompani kosovare, e cila merret me prodhimin e prodkteve të mishit, siç janë sallamat, proshutat suxhuku etj.

AlertNews.al

26.03.2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here