Testi i ri i gjakut që zbulon nëse vuani rrezikoni të prekeni nga disa...

Një test i ri gjaku mund të zbulojë tumoret më të rrezikshme (i gjirit, zorrës së trashë, mushkërive dhe vezoreve), kur ato janë ende...

Si të bëni ëmbëlsirë me pjsehkë

Nëse dëshironi një ëmbëlsirë të shpejtë dhe me shumë shije, kjo recetë do të ishte ideale. Përbërësit mund t’i gjeni pa u munduar shumë,...

Si të bëni sallatë më të mirë Çezar

Kjo recetë e re do t’ju bëjë të harroni sallatën Çezar të zakonshme. Ka disa përbërës shumë të veçantë që e bëjnë atë një...

Programi i posaçëm i cili ju heq 7 kg në muaj

Nëse jeni duke u përpjekur të gjeni një dietë të efektshme dhe njëkohësisht të shëndetshme për të hequr kilet e tepërta, atëherë ka një...

Akullore me çokollatë dhe kos, si ta përgatisni vetë në shtëpi

Kjo është receta më e mirë e akullores me çokollatë. E kombinuar edhe me kos e bën atë akoma më të shijshme dhe të...

FOTO EKSKLUZIVE – Martesa madhështore e djalit të Avni Ponarit me 600 të ftuar,...

Një supërdasmë madhështore, ka gjallëruar të shtunën Tiranën. Në Hotel Rogner Europa Park, ka ndërruar statusin e tij, Elvis Ponari, djali i Avni Ponarit,...

SKANDALI/ Pamje si gatuhet ushqimi mes vapës dhe zhulit në një nga restorantet e...

Mënyra sesi gatuhet ushqimi është një nga pikat më problematike në vendin tonë. Herë është cilësia e ushqimit jashtë standardeve dhe herë të tjera...

Antibiotiku natyral që u shëron të gjitha sëmundjet në veshka

Qepët janë një nga ushqimet më të përdorura në kuzhinë. Ato përmbajnë minerale të panumërta, si klor, kalcium, magnez, hekur, jod, etj. Poashtu janë...

Risia, veshjet tradicionale dhe shoqëruesi i maturantes që “çmendi” Kukësin e rrjetet sociale

Në Kukës, ndryshe nga qytetet e tjera, mbrëmja e maturës është eventi më i madh i vitit. Ndonëse ka mungesa të theksuara të aktiviteteve...

Djali nga Fieri, “vëllai binjak” i Aleksandër Gjokës – video

Në fillim u duk se kishin vendosur me “playback” zërin e Aleksandër Gjokës teksa në studion e Top Show luhej kënga “Zemra e një...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com