Hithra sa përvëluese aq shëruese/ Ja vetitë kuruese

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë...

Shqiptarët nuk janë aq bujarë sa mendonit/ Studimi

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite. “Bukë, kripë e...

Buze Osumit, buzëthare… 100 mijë banorë pa ujë në Berat

Banorët e Beratit dhe të Kuçovës prej dy ditësh janë pa ujë të pijshëm. Shkak janë bërë reshjet e shiut, pas të cilave masive...

Si më ndihmoi ecja gjatë kohës së drekës të humbisja 27 kilogram

Në janar të 2015, peshoja 101 kilogram. Isha më e shëndoshë se kurrë. Fillova ta lija dorën pas vetes qëkur mamaja ime ndërroi jetë...

Julia Roberts: Si më ndryshoi dashuria për tim shoq

Aktorja hollividine Julia Roberts festoon 50 vjetorin e lindjes. Fituesja e e çmimeve Oskar , ka folur për Harperbazaar se si takimi me të...

Sociologia Binjaku:Shumë vajza prostituojnë për luks, jo legalizimit

Shfrytëzimi vajzave dhe grave për prostitucion në Shqipëri nga viti në vit po pëson rritje. Kjo vërehet edhe nga intensiteti operacioneve policore kundër këtij...

Flet bashkëshortja e Robert Aliaj, si u ndje kur u përmend nga Fiori Dardha...

Debati i Robert Aliajt me Fiori Dardhën në programin DWM që nisi për dhunën ndaj grave dhe përfundoi me vendimin e Fiorit për ta...

“I jam lutur disa herë por nuk pranon”, Ermal Mamaqi tregon se kush është...

Që prej serisë së parë të emisionit, Ermal Mamaqi ka pasur të ftuar në studion e tij personazhe nga më të ndryshmit: Që nga...

Shifrat e çmendura/Sa paguhen Fevziu, Çani e Gjebrea për 1 sekond reklamë?

Puna në televizion është sa e vështirë, aq edhe me përfitime të mëdha. Edhe më interesant duket fakti që reklamuesit paguajnë shifra marramendëse për...

Del VIDEO e plotë e sherrit në ‘Dance With Me’, që detyroi Fiori Dardhën...

Një incident i pa precedent ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në “Dance With Me”, ku një debati të ashpër mes anëtarit të jurisë, Robert...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com