Interesimi i Danimarkës, konferencë në Tiranë për Qytetet Urbane Inteligjente dhe Industritë e Energjisë...

Ambasada e Mbretërisë së Danimarkës në Kroaci - Këshilli Tregëtar Danez për Shqipërinë, në bashkëpunim me Shoqatën e Autonomisë Vendore dhe Shoqatën e Bashkive...

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, Konferencë Kombëtare mbi Edukimin Financiar

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare do të organizojë më datë 24 maj 2018, Konferencën Kombëtare “Edukimi Financiar”. Konferenca do të paraqesë punime shkencore të realizuara...

IPESA/ Sfidat e fermerëve, nga përshtatja me kërkesat e tregut te siguria ushqimore

TIRANË-Sot përfaqësues të Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe projektit “Përmirësimi i performancës dhe cilësisë së shërbimit ekstensiv publik në sektorin blegtoral- (IPESA)",...

Projekti IPESA, bujqësia shqiptare, metodat e informimit të fermerëve dhe sistemi inovativ “Akis”

TIRANE-Nesër në orën 10:00 zhvillohet workshop-i për njohuritë e bujqësisë shqiptare dhe sistemi inovativ “Akis” në kuadër të projektit IPESA. Qëllimi kryesor i seminarit...

Hithra sa përvëluese aq shëruese/ Ja vetitë kuruese

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë...

Shqiptarët nuk janë aq bujarë sa mendonit/ Studimi

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite. “Bukë, kripë e...

Buze Osumit, buzëthare… 100 mijë banorë pa ujë në Berat

Banorët e Beratit dhe të Kuçovës prej dy ditësh janë pa ujë të pijshëm. Shkak janë bërë reshjet e shiut, pas të cilave masive...

Si më ndihmoi ecja gjatë kohës së drekës të humbisja 27 kilogram

Në janar të 2015, peshoja 101 kilogram. Isha më e shëndoshë se kurrë. Fillova ta lija dorën pas vetes qëkur mamaja ime ndërroi jetë...

Julia Roberts: Si më ndryshoi dashuria për tim shoq

Aktorja hollividine Julia Roberts festoon 50 vjetorin e lindjes. Fituesja e e çmimeve Oskar , ka folur për Harperbazaar se si takimi me të...

Sociologia Binjaku:Shumë vajza prostituojnë për luks, jo legalizimit

Shfrytëzimi vajzave dhe grave për prostitucion në Shqipëri nga viti në vit po pëson rritje. Kjo vërehet edhe nga intensiteti operacioneve policore kundër këtij...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com