Raporti i KLSH: AKU çoi dëm 875 mijë euro nga BE për sistemin AKUnet...

Sistemi AKUnet i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, i cili shërben si një database për të gjithë operatorët e biznesit ushqimor, për etiketat, inspektimet etj,...

Si më ndihmoi ecja gjatë kohës së drekës të humbisja 27 kilogram

Në janar të 2015, peshoja 101 kilogram. Isha më e shëndoshë se kurrë. Fillova ta lija dorën pas vetes qëkur mamaja ime ndërroi jetë...

Projekti IPESA, bujqësia shqiptare, metodat e informimit të fermerëve dhe sistemi inovativ “Akis”

TIRANE-Nesër në orën 10:00 zhvillohet workshop-i për njohuritë e bujqësisë shqiptare dhe sistemi inovativ “Akis” në kuadër të projektit IPESA. Qëllimi kryesor i seminarit...

Bashkia Cërrik vendos shërbimin e pastrimit të mbeturinave në lagjen Bojallinjve për herë të...

Bashkia e Cërrikut ka vendosur për herë të parë pas 27 vjetësh shërbimin e pastrimit të mbeturinave në lagjen e Bojallinjve, NJA Gostimë 2...

Sociologia Binjaku:Shumë vajza prostituojnë për luks, jo legalizimit

Shfrytëzimi vajzave dhe grave për prostitucion në Shqipëri nga viti në vit po pëson rritje. Kjo vërehet edhe nga intensiteti operacioneve policore kundër këtij...

Denoncimi/Keku Luppo me kokrra paralizuese

Një denoncim ka ardhur në Qendrën Alert dhe emisionin Alert, për kekun Luppo. Një qytetare nga Tirana, denoncon kekun Luppo që ia kanë dërguar...

Programi i posaçëm i cili ju heq 7 kg në muaj

Nëse jeni duke u përpjekur të gjeni një dietë të efektshme dhe njëkohësisht të shëndetshme për të hequr kilet e tepërta, atëherë ka një...

Si të bëni ëmbëlsirë me pjsehkë

Nëse dëshironi një ëmbëlsirë të shpejtë dhe me shumë shije, kjo recetë do të ishte ideale. Përbërësit mund t’i gjeni pa u munduar shumë,...

Buze Osumit, buzëthare… 100 mijë banorë pa ujë në Berat

Banorët e Beratit dhe të Kuçovës prej dy ditësh janë pa ujë të pijshëm. Shkak janë bërë reshjet e shiut, pas të cilave masive...

 Klaudia Pepa i ‘vë flakën’ Instagramit me foton me këmbën në pemë

Gjatë këtyre ditëve Klaudia Pepa ka qenë qendra e vëmendjes për mediat rozë. Deklarata e saj për ish-bashkëshortin Albi Nakon ngjalli shumë polemika. Kaludia...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com