FOTO EKSKLUZIVE – Martesa madhështore e djalit të Avni Ponarit me 600 të ftuar,...

Një supërdasmë madhështore, ka gjallëruar të shtunën Tiranën. Në Hotel Rogner Europa Park, ka ndërruar statusin e tij, Elvis Ponari, djali i Avni Ponarit,...

Akullore me çokollatë dhe kos, si ta përgatisni vetë në shtëpi

Kjo është receta më e mirë e akullores me çokollatë. E kombinuar edhe me kos e bën atë akoma më të shijshme dhe të...

Hithra sa përvëluese aq shëruese/ Ja vetitë kuruese

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë...

Si të bëni sallatë më të mirë Çezar

Kjo recetë e re do t’ju bëjë të harroni sallatën Çezar të zakonshme. Ka disa përbërës shumë të veçantë që e bëjnë atë një...

Format shpërthyese të Iskra Lawrence po çmendin botën

Bukuroshja Iskra Lawrence edhe pse nuk ka përmasat e një modeleje ajo përsëri mbetet një super bombë. Më format e saj shpërthyese ajo po...

Petanik me pulë

Si thoni për një petanik me pulë? Nëse po, atëherë hidhini një sy recetës më poshtë dhe nxitoni ta përgatisni Përbërësit: 5 petë të pjekura të...

Bashkia Cërrik vendos shërbimin e pastrimit të mbeturinave në lagjen Bojallinjve për herë të...

Bashkia e Cërrikut ka vendosur për herë të parë pas 27 vjetësh shërbimin e pastrimit të mbeturinave në lagjen e Bojallinjve, NJA Gostimë 2...

Interesimi i Danimarkës, konferencë në Tiranë për Qytetet Urbane Inteligjente dhe Industritë e Energjisë...

Ambasada e Mbretërisë së Danimarkës në Kroaci - Këshilli Tregëtar Danez për Shqipërinë, në bashkëpunim me Shoqatën e Autonomisë Vendore dhe Shoqatën e Bashkive...

Si më ndihmoi ecja gjatë kohës së drekës të humbisja 27 kilogram

Në janar të 2015, peshoja 101 kilogram. Isha më e shëndoshë se kurrë. Fillova ta lija dorën pas vetes qëkur mamaja ime ndërroi jetë...

IPESA/ Sfidat e fermerëve, nga përshtatja me kërkesat e tregut te siguria ushqimore

TIRANË-Sot përfaqësues të Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe projektit “Përmirësimi i performancës dhe cilësisë së shërbimit ekstensiv publik në sektorin blegtoral- (IPESA)",...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com