Denoncimi / Mishi dhe peshku shiten në rrugë, askush nuk merr masa

Fiks Fare, ka denoncuar për të disatën herë rastet e therjeve të kafshëve nëpër rrugë, në kushte skandaloze dhe të pakontrolluar. Kjo situatë duket...

Sallam i skaduar, çokollatë me krimb apo miell me miza. Ja çfarë konsumojmë /...

Produkte të skaduara, me krimba apo miza brenda, me data skadence jashtë logjikës, ose kos i mykur. Kjo është një panoramë e shkurtër e...

DOKUMENTI EKSKLUZIV / AKU, akuza Veterinerëve të Bashkive: Vjedhje e falsifikim vulash, moszbatim detyrash...

Siguria ushqimore në Shqipëri, duket se nuk është e rrezikuar vetem nga produkte ushqimore, të prodhuara e shpërndara në vendin tonë apo edhe nga...

E PLOTE / BE prezanton programin 5 milion euro për për sigurinë ushqimore në...

Bashkimi Evropian prezantoi sot programin e tij të ri mbi mbështetjen për sigurinë ushqimore në Shqipëri - një mbështetje katërvjeçare për vendin kandidat për...

Ushqime me kimikate e të ndotura! Ja çfarë duhet të kemi kujdes! Katër fakte...

Sipas statistikave pjesa më e madhe e njerëzve kanë ose do të përjetojnë një sëmundje qe ka lidhje me ushqimin gjatë jetës së tyre....

Denoncim / Produkte pule pa etiketë në markete, ose me etiketë me të dhëna...

Marketet e dyqanet që mbajnë dhe tregtojnë produkte ushqimore, vazhdojnë të mos plotësojnë standardet që mbrojnë konsumatorin dhe aq më keq, shkelin rregullat e...

AKU, qindra inspektime e masa për subjektet në një javë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur 8 subjekte, 174 të tjera I ka paralajmëruar dhe ka kryer 454 analiza për produkte të ndryshme, Brenda...

AKU zbret në Elbasan me ndërgjegjësimin e nxënësve në shkolla

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nisi dhe për këtë javë programin  ndërgjegjësues në shkolla/çerdhe nën logon “Siguria Ushqimore” në qytetin e Elbasanit. Nxënësit e shkollës...

EKSKLUZIVE/DOKUMENTI – Abuzimi me sigurinë ushqimore, propozimi i plotë dhe argumentet e AKU për...

Rrezikojnë jetën e konsumatorëve me helmime, dëmtime të shëndetit apo edhe me pasoja më të rënda për jetën, por ndaj tyre nuk merret asnjë...

Kompania TEUTA dhe LESAFFRE inaugurojnë “Baking Solutions Center”, qendra më inovative e bukës /...

Kompania Teuta, me një aktivitet 25-vjeçar në tregun shqiptar, tashmë lider në sektorin ushqimor, në vazhdimësi të bashkëpunimit me kompaninë franceze “Lesaffre”, lider botëror...