Floida Kërpaçi zbulon mashtrimin ndaj konsumatorit: Analiza ‘fake” të prodhimeve bujqësore

Deklarata për mediat e ish-deputetes së LSI, Floida Kërpaçi. Të nderuar qytetarë, Qeveria po rrënon bujqësinë shqiptare e bashkë me të edhe shëndetin e gjithë popullatës. Fermerët...

Shikoni dy foto dhe kuptojeni si bëhen bukët dhe byrekët. AKU ndërhyn ne Tiranë...

Drejtoria Rajonale e AKU Tiranë dhe Shkodër kontrolle në furra buke, byrektore dhe fast food-e, vendosen 7 gjoba me vlerë totale 2.57 milion lekë...

AKU: Pjepri? Nuk ka vend per panik

AKU sqaron se çështja që sillet sot nga media në vëmendjen e konsumatorëve është trajtuar edhe më parë, megjithatë AKU mirëpret dhe vlerëson kontributin...

Mishi me hormonin Ractopamine, Kina ndalon importin e derrit nga Kanadaja. Eshtë e rrezikuar...

Predi disa ditësh, mediat më të mëdha botërore, por edhe ato kanadeze, shkrunin se, Kina ka pezulluar importet e mishit të derrit nga Kanadaja,...

Qëndrueshmëria, risia dhe perceptimi i rreziqeve midis prioriteteve të kërkimit për sigurinë e ushqimit

EFSA ka identifikuar prioritetet e kërkimit për sigurinë e ushqimit për 5-10 vitet e ardhshme. Autorët e një editoriali të botuar në Journal EFSA...

Njerëzit, të rrezikuar nga ushqimet. Ja si duhet të kujdesen për të mos u...

Helmimi nga ushqimet mund të ndikojë tek ata që hanë ushqim të ndotur nga bakteret, viruset, parazitët, toksinat ose substancat e tjera, por disa...

Restorante me produkte te skaduara e markete pa kushte. Ja çfarë u gjet në...

Nga kontrollet e kryera nga DRAKU Tiranë, në kuadrin e garantimit të mbarëvajtjes së sezonit turistik, në 3 subjekte janë konstatuar si në vijim: Nga...

Mbetjet e pesticideve në ushqime: Raporti i plotë i EFSA tregon “fotografinë” e saktë...

Pas një pune të gjatë, tashmë është në dispozicion edicioni i fundit i raportit vjetor të BE për mbetjet e pesticideve në ushqime. Plot...

SPAR në Rrogozhinë, produkte të skaduara dhe pa etiketë në shqip, mbyllet dhe qebaptorja...

Drejtoria Rajonale e AKU Tiranë kontroll në dy subjekte, vendosen 6 gjoba me vlerë totale 3.15 milion lekë si dhe bllokohen dhjetra kilogram produkte...

Europol dhe Interpol ndërhyjnë për sigurinë ushqimore, 9 të arrestuar, 22 në hetim. Ja...

Policia e Shtetit pjesëmarrëse në një tjetër operacion ndërkombëtar të koduar "OPSON 8" Operacioni me pjesëmarrjen e më shumë se 70 vendeve nga e gjithë...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com