Home Siguria Ushqimore

Siguria Ushqimore

Gjigandi i përpunimit të mishit “TONA”, brandi shqiptar që u bë shembull i standardeve

Nga një punishte e vogël, një biznes familjar me pak produkte, pas 25 vjetësh, kompania e përpunimit të mishit, TONA është shndërruar në brandin...

Historia e B52 në Shqipëri, prodhimi për herë të parë dhe pse është i...

Tregtimi i pijes energjike “B-52” ka nisur në Shqipëri që në vitin 2006, pikërisht me këtë markë, ku janë të gjitha shenjat dalluese, që...

Ja raporti i plotë AFI prej 48 faqesh për sigurinë ushqimore: Po hamë produkte...

Një studim i fundit i shoqatës Albanian Food Industry nxorri në pah se produktet që konsumojmë çdo ditë në tryezat tona, në një pjesë...

FOTO/VIDEO – Ja si është mishi që konsumojmë te Restorant “Brazili”. AKU zbulon 35...

Të gjithë e njohim restorantin e famshëm me emrin “Brazili” në Fushë Krujë, i cili funksionon prej dy dekadash dhe është o njohur për...

Doni të dini të vërtetën? Ja çfarë blini e pini….

Doni të dini të vërtetën? Ja çfarë blini e pini.... B52 është një markë që në Shqipëri ka 12 vjet që njihet. Për gati 5...

Evropa në krizën e vezëve të kontaminuara, REA’S eksporton e sigurt në Gjermani, Greqi,...

Që në fund të muajit korrik dhe fillimgushti 2017, Evropa është prekur nga kriza e vezëve. Kjo, pasi Autoritetet Evropiane të Sigurisë Ushqimore lëshuan...

Koncepti i sigurisë dhe cilësisë ushqimore

Çfarë nënkuptohet me siguri të ushqimit? Siguria e ushqimit është një nga elementet më të rëndësishme të produkteve bujqësore dhe një nga kërkesat themelore...

Enët e kuzhinës nga Kina lëshojnë metale të rënda në ushqim, 10 herë më...

Nuk ka rëndësi vetëm çfarë hamë. Por edhe ku i gatuajmë dhe si i konsumojmë! Metalet e rënda që lëshohen në ushqim nga enët e...

Kur do të jemi më të sigurt për ushqimin? Flet kreu i AKU, Ismaili:...

“Realisht jemi keq me sigurinë ushqimore”. Kjo frazë u artikulua nga ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi gjatë takimit të dytë ndërsektorial...

VIDEO/FOTO Si ushqehen shqiptarët, mijëra kg mish të asgjësuara, 158 subjekte të mbyllura

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, asgjësoi sot 2315,4 kilogramë mish, peshk dhe qofte, të sekuestruara gjatë aksionit të ditëve në fundit në Qarkun e Tiranës....
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com