Si të përgatisni vetë rafaelo në shtëpi

Janë një ndër ëmbëlsirat më të preferuara. Falë recetës më poshtë do të mund ti përgatisni nga duart tuaja. Përbërësit: 2 puding vaniljeje të gatshëm 500 ml...

Si ta përgatisni fërgesën e Tiranës

Receta e fërgesës së sotme i përket “kryeqytetit”. Nëse edhe ju jeni një adhurues i saj, hidhini një sy recetës më poshtë dhe mos nguroni...

Receta më e thjeshtë e byrekut me kos

Për të përgatitur këtë byrek të thjeshtë ama të shijshëm ju duhen vetëm 15 minuta!  Ju sjellim recetën, me përbërës që i gjeni kudo...

Bukë me kunguj, ushqimi më i shijshëm që mund të provoni. Si ta përgatisni…

Kjo është një ato recetat e bukëve me të cilën me siguri do të dashuroheni! Është e lehtë për tu përgatitur dhe falë kungujve, bëhet...

Si të bëni pite greke me djathë të bardhë

Kombinimi i djathit të bardhë me disa pite të shijshme greke, me siguri do të kthehet në recetën tuaj të preferuar. Ja si ti përgatisni...

Si të gatuani biftek të shpejtë dhe të shëndetshëm

Kjo recetë e përgatitjes së biftekut mund të realizohet në 25 minuta dhe është e përshtatshme për 4 persona. Mësoni si të përgatisni një...

Receta e thjeshtë për qofte të shijshme

Ne ju prezantojmë sot një recetë për qofte të shijshme. Përbërësit gjenden kudo dhe ju merr fare pak kohë për ti përgatitur. Përbërësit: 1 kilogramë mish...

Si të bëni lëng kockash në mënyrë perfekte

Lëngu i kockave është vërtet shumë i mirë për shëndetin dhe të gjithë e kemi dëgjuar këtë. Nëse e konsideroni si mrekulli për shumë...

Supë e shijshme me karota

Si thoni për një supë me karota? Vlerat ushqyese të saj do ju bëjnë ta dashuroni këtë recetë. Hidhini një sy: Përbërësit: 1 lugë gjelle vaj...

Pasi të mësoni këtë metodë, nuk do ta gatuani kurrë mishin e pulës në...

Mishin e pulës mund ta gatuani në mënyra të ndryshme, por pasi të mësoni këtë metodë, me siguri që do ta përgatisni kështu gjithmonë....