Çfarë duhet të kemi në një pjatë? Si është sasia e produkteve që duhet...

Një dietë e shëndetshme duhet të përmbajë tre vakte kryesore të balancuara si edhe 2 vakte të ndërmjetme. Por çfarë do të thotë kjo? Një...

Receta për heqjen e dhjamit në zonën e barkut

Djegia e yndyrave me çajin e gjelbër stimulon metabolizmin dhe qetëson inflamacionin dhe vlen sidomos për yndyrat e barkut. Çaji i gjelbër e ka origjinën...

Vaj Ulliri me kripë deti, shëron dhimbjen e kockave

Dhimbjet e kockave janë një problem shëndetësor shumë i përhapur kudo, edhe në Shqipëri. Kjo ndodh pasi njerëzit nuk kanë shumë kohë për aktivitet...

Ju prezantojmë ëmbëlsirën 6 mijë vjeçare

Ëmbëlsira e quajtur “Mëngjesi grek”, është e vjetër mbi 6 mijë vjet. Ajo për herë të parë u përgatit në Greqinë e Lashtë dhe...

Kastravec dhe ananas, djeta e shëndetshme për të humbur shpejt kilogramët

Kohët e fundit kemi degjuar pa fund për dieten me lengje. Ne fakt, në kohët e sotme, më shumë se sa një dietë është...

Role me proshutë dhe djath

Përbërësit Brumë pice 300 gr. proshutë e prerë në feta Djathë mozzarella Sipas dëshirës Bërzilok i freskët Mustardë ose ketchup, kur ta servirni Përgatitja Ngrohni furrën në 400 gradë C. Hapni brumin...

Receta për një smoothie energjik dhe plot vlera ushqyese

Të gjithë kemi nevojë për energji dhe vlera ushqyese për trupin e shëndetin tonë. Ja si mund të jetë një smoothie i tillë: Përbërësit 2 kokrra...

Si të përgatisni smoothie me luleshtrydhe?

Smoothiet me luleshtrydhe janë të shëndetshme, të shijshme, dhe freskuese – dhe ata janë shumë të lehtë për tu përgatitur! Me vetëm 4 përbërës...

Si të përgatisni në shtëpi biskota me gjalp kikiriku

Biskotat me gjalp kikiriku janë shumë të thjeshta për tu përgatitur, kanë vetëm 3 përbërës dhe janë përfektë për festa familjare. Nuk përmbajnë miell...

Receta e ditës: Tortë e ftohtë me çokollatë dhe biskota

Në këtë stinë që jemi, të gjithëve na shkon mendja për një akullore apo diçka që të freskohemi. Pasi kemi provuar të blerat, pse...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com