Mbledhja e dy qeverive në Korçë, ja ç’do diskutohet për sigurinë ushqimore dhe shkëmbimet...

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës, që do të mbahet më 27 Nentor 2017 në Korçë dhe çështjet e përbashkëta...

Gjigandi i përpunimit të mishit “TONA”, brandi shqiptar që u bë shembull i standardeve

Nga një punishte e vogël, një biznes familjar me pak produkte, pas 25 vjetësh, kompania e përpunimit të mishit, TONA është shndërruar në brandin...

LUFRA, 25 vjet histori suksesi, nga kazanët me 100 litra qumësht, deri te megafabrika...

Qumështi është një ndër produktet më të preferuara të konsumatorëve shqiptar, e për rrjedhojë edhe nënproduktet të tij. Është ndër ushqimet më të shëndetshme,...

INSTAT: Qytetet shqiptare me më shumë aborte, kush e kryeson listën

Instituti i Statistikave ka sjellë një skamin të të dhënave mbi raportin e lindjeve dhe aborteve në vend, që nga viti 2012 e deri...

Taksat e reja për shtëpitë, kush pëson rritje të fortë

Veç përfshirjes së biznesit të vogël në skemën e tatimit mbi vlerën e shtuar, paketa e re fiskale sjell dhe një tjetër ndryshim të...

Ndryshon procedura për librezën e shëndetit. Ja ku do e merrni nga sot e...

Duke filluar nga sot procedura për marrjen e librezs së shëndetit  do të ndryshojë. Nëse më përpara ajo merrej në Drejtorinë e Shëndetit Publik apo...

Pukë, helmohen sërish 8 nxënës në shkollë, shefja e Pediatrisë: S’janë rëndë

PUKE-Rikthehen në spital 8 fëmijë nga 19 fëmijët e shkollës së bashkuar “Nikoll Lleshi” të njësisë administrative Gjegjan ne Bashkinë e Pukës janë transportuar...

Pensionistët/ Si do të përfitojnë rritje të gjithë të moshuarit deri në 6%

Nëse mbushni moshën për pension dhe ju caktohet për të përfituar 16 mijë lekë të reja, atëherë mund të merrni shtesë deri në 6%,...

Ish-Ministri Panariti: “Shkriu” Inspektorët e Ujërave, banda e abuzuesve shkatërrojnë shtretërit e lumenjve (Foto)

Ndalimi i inspektorëve të ujrave për të ushtruar funksionet e ngarkuara me ligj, për ruajtjen e shtretërve të lumenjve dhe parandalimimin e ndërhyrjeve abuzive...

Evropa në krizën e vezëve të kontaminuara, REA’S eksporton e sigurt në Gjermani, Greqi,...

Që në fund të muajit korrik dhe fillimgushti 2017, Evropa është prekur nga kriza e vezëve. Kjo, pasi Autoritetet Evropiane të Sigurisë Ushqimore lëshuan...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com