Bujqësia në fokus të BE-së, Rrapaj: Zgjidhja e problemeve, përmes bashkëpunimit midis sektorit publik...

Bashkimi Europian herë pas here ka vënë në dispozicion fonde për qeverinë shqiptare  por a kemi ditur ne të përitojmë nga këto fonde? Si...

Ministri Çuçi pret fermerët që protestuan, nis puna për adresimin e kërkesave

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, ka pritur sot në takim një përfaqësi të grupit të fermerëve që protestuan përpara disa ditësh...

Mbjellja e fidanëve, Turqia thyen rekordin botëror

Turqia theu një rekord të ri botëror për mbjelljen e më shumë fidanëve në një orë, njoftoi një zyrtar i Guinness World Record. Rekordi...

Sa shpenzojnë turistët në Shqipëri, INSTAT: Më dorëlëshuarit italianët, më pak kosovarët

Një turist i huaj shpenzon mesatarisht 52 euro në ditë në Shqipëri. Të dhënat e Instat dhe Bankës së Shqipërisë tregojnë se mes turistëve...

Denoncimi për kekun Luppo, kompania turke e prodhimit: Mashtrim, synimi jonë siguria e konsumatorit

Kompania turke e kekut Luppo ka reaguar pas denoncimit në Qendrën Alert dhe emisionin Alert se në këtë lloj keku kishte medikamente paralizuese. Kompania...

EFSA: Therja e shpendëve, rreziqet e identifikuara dhe masat që duhen marrë

Autoriteti Evropian për Sigurinë Ushqimore (EFSA) ka propozuar masa për të adresuar rreziqet që vërehen gjatë therjes së shpendëve për prodhimin e ushqimit dhe...

Programi i IOM në Shqipëri prezanton rezultatet e para të kontributit të Diasporës në...

TIRANË, 12.11.2019 - Në kuadër të projektit studimor "Diaspora si një burim për ruajtjen dhe përmirësimin e monumenteve kulturore më pak të njohura në...

Pse ndalimi i qetësuesit me bazë kanabisin është politikë absurde

Qeveria britikane do të lejojë disa të sëmurë me epilepsi dhe  sklerozë të shumëfishtë për të marrë ilaçin kanabidiol (cannabidiol) për të lehtësuar dhimbjet....

Pesë ushqimet e duhura për një shëndet të mirë

Ushqyerja e shëndetshme është një ndër prioritetet që secili duhet të ketë parasysh kur vjen puna tek mirëqenia e organizmit. Prioritete që shpesh herë dhe...

Çaji i malit, kundër gripit dhe ftohjes

Çaji i malit është ndër çajrat më të njohur dhe më të përdorshëm në vendin tonë si dhe në disa nga vendet e mesdheut. Një...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com