600 kuaj fuqi të një BMW-je M6, në duart e Eltonit dhe Redit të...

Plot 600 kuaj fuqi, të një supermakine që arrin deri ne 330 kilometër në orë, i janë besuar ELTONI REDI AUTOGAS ALBANIA, nga një...

Mjeku psikiatër Pasho Maksuti: Bulimia, shkatërrimi i të rinjve nga modeli perfekt

Të “ushqyer” me perfeksion e marketingut për një trup me përmasat e ‘montazhit’, shumë njerëz, kryesisht të rinj e adoleshentë, i drejtohen dietave, çajrave...

Habisin shkencëtarët: Bebet në barkun e nënës dallojnë këto gjëra

Një studim i ri ka treguar se bebet arrijnë ta dallojnë gjuhën amtare që në barkun e nënës. Ata janë të aftë të dallojnë...

Tropojë/ 70 të helmuar përfundojnë në spital, arrestohet pronari i restorantit

Konsumimi i  ushqimit në një restorant në qytetin e Bajram Currit dyshohet të jetë shkaku i helmimit të 70 personave. Menjëherë policia e Tropojës ka...

Vetëm këto nëna rrisin fëmijë më të suksesshëm

E mbani mend sesi kanë qenë prindërit me ju? A ju urdhëronin që të pastronit dhomën, të bënit punët dhe të fokusoheshit në gjërat...

Shuma marramendëse e darkës së çiftit Trump me Macron në kullën Eiffel

Presidenti amerikan Donald Trump të enjten e javës së kaluar ishte së bashku me bashkëshorten e tij Melaninë, për vizitë në Francë. Ata u takuan...

Vjen sërish i nxehti afrikan! Ja dita kur ndodh kthesa e temperaturave

Pas reshjeve të fundjavës që lamë pas, kjo javë parashikohet të jetë me mot të kthjellët dhe pa vranësira në bregdet. Madje, sipas meteorologëve, duke...

Zbulimi, autizmi shkaktohet nga ky gen i deformuar

Studimi i botuar në revistën “JAMA Psychiatry” është i pari që vë në dukje rritjen e rrezikut të autizmit të trashëguar nga një nënë...

Orizi i kuq OMGJ i prodhuar në Kinë i pasur me antioksidantë

Një varietet orizi me ngjyrë të kuqe u prodhua në Kinë me anë të një teknike të re që lejon transferimin e disa gjeneve...

Godet studimi shkencor: Kancerin nuk e shkakton dielli, por kremi i plazhit

Nëse mendoni se lyerja e lëkurës me krem kundra rrezeve është zgjidhja e duhur, keni menduar gabim. Mbrojtja për të parandaluar djegien është e...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com