Mediat franceze japin alarmin: Pesticidi i hashashit shkatërroi gjysmën e bletëve në Shqipëri

Jehona e fenomenit të çuditshëm të zhdukjes së bletëve në Shqipëri gjatë vitit të kaluar ka mbërritur deri në mediat franceze. “Le Courrier des...

Mbërrijnë në Shqipëri Gjigandët Evropianë të Supermarketeve – Treg për Produkte Cilësore

Është një ligj në bazë të çdo suksesi biznesi. Quhet ligji i kërkesë-ofertës. Të bën miliarder, ose të le duarbosh. E gjithë bota e...

Panariti heq kravatën, selfie dhe ecje në supërfermën agroturistike në Pogradec – FOTO/VIDEO

Ministri i Bujqësisë, duhet i mahnitur nga një superinvestim i vërë përgjatë një viti në fermën Agro-Farm në Pogradec. Gjatë vizitës në këtë fermë...

16 milionë dollarë mbështetje për fermerët, prioritet produktet autoktone

Së shpejti nisin aplikimet për skemat e reja financiare në mbështetje të fermerëve shqiptarë. Në fillim të muajit maj do të nisin aplikimet për...