Paketa e re fiskale, Presidenti i KASH, Rrapaj: Ja vështirësitë që e bëjnë të...

Paketa fiskale e vitit 2019 ka hyrë në fuqi prej datës 1 janar. Janë përjashtuar nga TVSH-ja shitja e makinerive bujqësore por nga ana...

DOKUMENTI EKSKLUZIV / AKU, akuza Veterinerëve të Bashkive: Vjedhje e falsifikim vulash, moszbatim detyrash...

Siguria ushqimore në Shqipëri, duket se nuk është e rrezikuar vetem nga produkte ushqimore, të prodhuara e shpërndara në vendin tonë apo edhe nga...

E FUNDIT / Shkarkohet Drejtori i AKU, në vend të tij përflitet ish-Drejtori i...

Siguria ushqimore njeh rrokaden e fundit. Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Agim Ismaili, është shkarkuar sot dhe është emëruar në krye...

Kompania TEUTA dhe LESAFFRE inaugurojnë “Baking Solutions Center”, qendra më inovative e bukës /...

Kompania Teuta, me një aktivitet 25-vjeçar në tregun shqiptar, tashmë lider në sektorin ushqimor, në vazhdimësi të bashkëpunimit me kompaninë franceze “Lesaffre”, lider botëror...

Projekti i AFI me RisiAlbania: Përmirësimi i Grumbullimit dhe tharje së Bimëve Mjekësore...

Sektori i Bimëve Mjekësore dhe Aromatike ka potencial për të rritur dhe përmirësuar performancën më shumë, duke përmirësuar praktikat e pasvjeljes nëpërmjet investimeve në...

Dështon Bashkia Pogradec për kushtet, mbyllen dy tregje kafshësh

Prej më shumë se një muaji, Pogradeci është pa tregje të gjësë së gjallë për shitjen e kafshëve të buta nga ana e fermerëve...

Shoqata e Restoranteve Turistike rizgjedh kryetar Kujtim Dervishin, votohet dhe Bordi. EUROSIG prezanton produktet...

Shoqata e Restoranteve Turistike, ka zgjedhur dje kryetarin e saj, detyrë në të cilën është konfirmuar Z.Kujtim Dervishi, Pronar i resortit “Panorama” në Malin...

Sondazhi i AlertNews: Qumështi, vezët, mielli apo marketet e deri te siguruesit, ja 11...

Më shumë 150 mijë vota janë dhënë për kompanitë më të mira shqiptare, gjatë sondazhit 3-javor online, në faqen Alertneës.al. Më 14 dhjetor 2018...

RECETAT E FESTAVE PËRGATITUR NGA SHEFAT E KUZHINËS SË HILTON GARDEN INN TIRANA

TIRANË, SHQIPËRI – 18 Dhjetor 2018 – Në përmbyllje të vitit 2018, si viti i parë i markës Hilton në Shqipëri nëpërmjet hotelit Hilton...

AFI: Ndryshimi i TVSH në Bujqësi fut në kolaps prodhuesit dhe industrinë

Albanian Food Industry e konsideron të pavend dhe shkatërrues për biznesin, ndryshimet ligjore për TVSH-në e produkteve bujqësore. Drejtoi Ekzekutiv i AFI, Alban Zusi,...