AFI: Ndryshimi i TVSH në Bujqësi fut në kolaps prodhuesit dhe industrinë

Albanian Food Industry e konsideron të pavend dhe shkatërrues për biznesin, ndryshimet ligjore për TVSH-në e produkteve bujqësore. Drejtoi Ekzekutiv i AFI, Alban Zusi,...

Raport i përjavshëm shitjesh nga 19 në 25 Nëntor-Bie ritmi i shitjeve të Sedo

Raporti i Sedo përmban shitjet e domain-ve nga 19 Nëntori në 25 Nëntor Nfc.com kryeson tabelën, me vlerë 68,200 EUR. Vijojnë 6 listime të tjera,...

Raport i përjavshëm i Sedo-Kush.com shitet për 500,000$!

Në raportin e fundit të shitjeve, Sedo ndërmori 82 transaksione me vlerë mbi 2,000$. Domain-i hit i javës, Kush.com, arriti vlerën 6-shifrore 500,000$, fal...

Disbursimi i fondeve IPARD, Rrapaj: Të gjithë duhet të bashkëpunojmë

IPARD 2  është programi më i madh i qeverisë shqiptare dhe Bashkimit Europian në mbështetje të sektorit bujqësor. Duke nisur nga 30 nëntori deri...

E frikshme! Ja si përgatitej mishi për fast foode në Lezhë. AKU mbyll dhe...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shtuar vëmendjen në marketet/stabilimetet e zonave rurale duke bërë të mundur ndalimin e tregtimit të ushqimeve jashtë kritereve të...

Buxheti i Bujqësisë 2019, Agim Rrapaj: Disa zëra në buxhet duhet të rishikohen, rrezikohet...

Kryetari i Këshillit të Agrobiznesit Shqiptar, Agim Rrapaj, në një intervistë për Fax News ka komentuar buxhetin e parashikuar nga Ministria e Bujqësisë dhe...

Bishnica, fshati me 80 banorë që konkurron Dardhën dhe që mahnit me bukuritë dhe...

Një fshat në Pogradec me vetëm 80 banore po kthehet në një destinacion të lakmuar për turistët vendas dhe të huaj. Bëhet fjalë për...

GRIPI I DERRIT NUK PREK NJERIUN. JA SI TË RUANI KAFSHËT TUAJA

Gripi afrikan i derrave është një sëmundje virale vdekjeprurëse e derrave të butë dhe të egër. Për të nuk ka as vaksina as kura....

Projekti i mbështetur nga Lëviz Albania, 4 tregje kafshësh të mbyllura, ndërhyrje në 4...

Katër tregje kafshësh të gjalla të mbyllura dhe në katër të tjera kanë nisur investimet. Ky është rezultati i projektit “Tregjet e kafshëve të...

Gastronimia, tri ditë konkurs ndërkombëtar kuzhine në Tiranë. Ja si mund të aplikoni

Mjeshta ndërkombëtar të kuzhinës, picave dhe barmenët më të njohur, do të zbresin në Tiranë, për tri ditë me radhë, për një konkurs nga...