E dini cili shtet ka më shumë derra se banorë? Frikë për mjedisin

Të dhënat zyrtare tregojnë se ekzistojnë 50 milionë derra ndaj 46.5 milionë njerëzve në vendin e famshëm për mishin dhe produktet e derrit. Shqetësime...

49 gra u bënë mish për sallam, “thertorja” zbulohet pas shumë vitesh, në Kanada…

Një vrasës serial, i njohur si “Kasapi”, i cili ka vrarë plotë 49 gra, disa prej të cilave i ka groposur dhe me trupat...

Pas 28 vjetësh funksionimi, investohet për herë të parë në tregun e kafshëve të...

Pas gati 3 dekadash, qëkurë Tregu i Kafshëve të Gjalla në Rrogozhinë ka nisur të funksionojë si i tillë, Bashkia e këtij qytet dhe...

Alarm në Durrës, 4 punonjës helmohen me gaz në port

Katër punonjës sigurie të portit të Durrësit kanë përfunduar në spital paraditen e sotme. Nga raportimet e para mësohet se ka pasur rrjedhje gazi në...

Kuzhina e restorantit turistik në Vlorë, si banjo fshati, AKU e bllokon

Çështja e sigurisë ushqimore është një nga temat për të nxehta e të diskutueshme në çdo moment. Por, më e nxehtë bëhet në stinën...

Ndryshimet e klimës: Pse studiuesit parashikojnë se shpejt kjo bimë mund të përbëjë ushqimin...

Klima po ndryshon. Toka po bëhet gjithnjë e më shumë e populluar, me një popullsi globale që kalon 9 miliardë e gjysëm qënie njerëzore...

ALERT! Situata rrugore katastrofike, këmbësorët të çmendur, shkaku kryesor për aksidente fatale. Ja çfarë...

Nga Granit SOKOLAJ Aksidenti i para pak ditëve në autostradën Tiranë-Durrës, në të cilin u përfshi deputeti i PDIU, Aqif Rakipi, u bë lajmi kryesor...

Panariti: Qumështi me Aflatoksinë, megaskandal? Të tregohen fermat

Megaskandal apo megamashtrim. Kështu e ka konsideruar ish-Ministri I Bujqësisë, Z.Edmond Panariti, raportin e fundit të Albanian Food Industry (AFI), në lidhje me problemet...

“School of Leadership”, trajnim për liderët e rinj në Shkup, plane për në Tiranë...

Më 20 prill u mbajt në Shkup, Maqedonia e Veriut, trajnimi i radhës i organizuar nga “School of Leadership, Public speaking and Debate”. Qëllimi...

Ministri Çuçi në Lushnjë, nis ndërtimi i qendrës së grumbullimit bujqësor më të madhe...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi, ishte në Lushnje për të parë nga afër kantierin e një investimi strategjik që po kryhet...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com