Pagesa e lejes së lindjes, të gjitha dokumentat e reja që duhen

nstituti i Sigurimeve Shoqërore ka publikuar për herë të parë të gjitha dokumentat që duhen për të përfituar pagesën e barrëlindjes. Duke filluar nga të...

Gjigandi i përpunimit të mishit “TONA”, brandi shqiptar që u bë shembull i standardeve

Nga një punishte e vogël, një biznes familjar me pak produkte, pas 25 vjetësh, kompania e përpunimit të mishit, TONA është shndërruar në brandin...

BE u “shpall luftë” supermarketeve abuziv

BE-ja pritet të nxjerrë ligje të reja për të mbrojtur fermerët nga shitësit e mëdhenj. Supermarketet insistojnë se nuk janë ata përfituesit. Tani për...

FOTO – VIDEO / Mjeshtria e Eltoni Redi Auto Gas, ja si i shndërron...

Të mbaje dikurë një makinë që punon me benzinë, ishte luks. Madje është edhe sot. Luks, sepse ka avantazhet e veta, është më e...

“Shqipëria punon tokën – Konsumo shqip”. Vjen panairi më i madh mbarëkombëtar i bujqësisë,...

Unifikimi i produkteve shqiptare vjen për herë të parë në një hapësirë të përbashkët në zemër të metropolit Tiranë. Në datat 29 dhe 30...

Duka, Kokomani e Vila Shehi triumfojnë në konkursin e verërave, Subashi dhe Shkalla për...

“Rruga e verës dhe e vajit të ullirit”. Kështu u quajt aktiviteti i shndërruar tashmë në traditë, i zhvilluar të shtunën në ambientet e...

Nickys Burger House, vjen mrekullia e ushqimit të shpejtë, “Made in Korça” – FOTO

Nëse keni një udhëtim drejt Korçës, tashmë ka një vend ku nuk duhet ta lini pa shkuar. Madje, ndoshta ia vlen të niseni enkas...

Lulishtja model në Cërrik, ndryshim i fytyrës së qytetit dhe lumturi për banorët /...

Teksa Cërrikut po i ndryshon pamja nga dita të ditë, por edhe zonave rurale, tashmë pjesë e kësaj bashkie, sfida e radhës është lulishtja...

“Quality Award”, Restorand Piazza dhe Uji Lajthiza, vlerësohen me çmime prestigjoze në Madrid

Dy marka shqiptare në fushën e gastronomisë, janë nderuar në Madrid me çmime prestigjoze. Restorant Piazza dhe Uji Lajthiza u vlerësuan maksimalish në Spanjë,...

Merr jetë ideja e Kokëdhimës për legalizimin e hashashit, tani vjen në kanaçe. Pse...

Çështje e Cannabis Sativa, e shumëpërfolur për t’u legalizuar përdorimi apo jo, pas propozimit të ish-deputetit socialist Koço Kokëdhima, duket se ka marrë udhë....
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com