AKU: Pjepri? Nuk ka vend per panik

AKU sqaron se çështja që sillet sot nga media në vëmendjen e konsumatorëve është trajtuar edhe më parë, megjithatë AKU mirëpret dhe vlerëson kontributin...

Mungesa e kontrolleve për “Lopën e Çmendur”, reagon Prof.Kristaq Berxholi: Papërgjegjshmëri, Shqipëria është e...

Pak ditë pas publikimit në Alertnews.al, të lajmit se Shqipëria nuk bën kotrolle për sëmundjen e Lopës së Çmendur (Bovine Spongioform Encephalopathy) dhe a...

Mishi me hormonin Ractopamine, Kina ndalon importin e derrit nga Kanadaja. Eshtë e rrezikuar...

Predi disa ditësh, mediat më të mëdha botërore, por edhe ato kanadeze, shkrunin se, Kina ka pezulluar importet e mishit të derrit nga Kanadaja,...

Mbahet në Prizren Forumi i Bashkëinvestimeve dhe Rrjetëzimit, Lazim Destani: Ja si mund të...

Për dy ditë me radhë, në datat 5 dhe 6 korrik 2019, u mbajt në Prizren, Kosovë, Forumi i Bashkëinvestimeve dhe Rrjetëzimit, i thirrur...

Zhvilluesi i aplikacioneve për sigurinë ushqimore, krijohet “portali” i të dhenave të EFSA

Një "portal zhvillues" i ri që përdor teknologjinë e programimit të aplikacioneve (API), bën që informacioni i EFSA të jetë më i arritshëm për...

Shëndeti i bletëve: Puna e EFSA-s vlerësohet me çmimet e BE-së

Puna e EFSA për të rritur ndërgjegjësimin për shëndetin e bletëve, u njoh këtë javë, kur mori çmimin e Përsosmërisë përmes Bashkëpunimit, nga Ombudsmani...

A është Shqipëria e rrezikuar nga Lopa e Çmendur? MBZHR nuk bën kontrolle për...

Pak ditë më parë, mediat ndërkombëtare publikuan lajmin për raste të sëmundjes së Lopës së Çmendur në Brazil (Bovine Spongioform Encephalopathy – BSE), ndërkohë...

Bujqësia, mbështetje aktivitetit shkencor për përmirësimit gjenetik të farave

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi, ishte në Lushnje ku vizitoi një qendër të përmirësimit gjenetik dhe prodhimit të farës. ‘AgroArfa’ është...

Europol dhe Interpol ndërhyjnë për sigurinë ushqimore, 9 të arrestuar, 22 në hetim. Ja...

Policia e Shtetit pjesëmarrëse në një tjetër operacion ndërkombëtar të koduar "OPSON 8" Operacioni me pjesëmarrjen e më shumë se 70 vendeve nga e gjithë...

Ministri i Bujqësisë në Nivicë: Gati eksporti i qingjave dhe deleve në Arabi e...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi, ishte në Nivicë një prej fshatrave që bën pjesë në programin ‘100 fshatrat’. Ai zhvilloi një...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com