Helmohen 14 nxënës në Bulqizë, policia: Luanin me sprajt

14 nxenes te nje shkolle jane helmuar ne Shupenze te Bulqizes. Drejt shkollës u nisën dy autoambulanca dhe nxënësit e helmuar janë dërguar për në...

Denoncimi në Alert: Market “Jata” në Astir në shkelje të ligjit, mban sallamet në...

Megjithëse është detyrë e çdo subjekti që prodhon, importon apo tregton me shumicë ose pakicë produkte ushqimore, të garantojnë sigurinë ushqimore të konsumatorit, kjo...

EKSKLUZIVE / Vezët me mbetje helmi mbërrijnë në Shqipëri, i importoi Conad nga Italia....

Çështja e sigurisë ushqimore, veçanarisht e produkteve me origjinë shtazore, të importuara në vendin tonë, vazhdon të mbetet me rrezik për konsumatorin. Problemi me...

Beteja më kancerin e gjirit, si e fitoi infermierja që s’kishte bërë kurrë kontroll

Natasha Hoxha është infermiere, por ajo kurrë nuk kishte bërë një kontroll gjiri derisa një shoqe e saj u diagnostikua me kancer. Fatmirësisht nuk...

Mjalti, vetitë kurative dhe efektet e tij në organizëm

Mjalti nuk prishet dhe nuk skadon asnjëherë. Mjalti është një ushqim antibakterial, antibiotik dhe aleat i sistemit imunitar, e përdorur gjerësisht jo vetëm për...

Midhjet e Butrintit me Salmonelë? Reagon Ministri Peleshi: Mashtrim i ulët

Menjëherë pas publikimit të lajmit se, midhja e Butrintit është me salmonë dhe të gjithë konsumatorët janë të rrezikuar, ka ardhur një reagim zyrtar...

Kuotat e peshkimit, grandet e IPARD II dhe siguria ushqimore, ministri Peleshi lobon në...

Ministri i Bujqësisw dhe Zhvillimit Rural Niko Peleshi gjatë vizitës së tij një ditore në Bruksel, pati një sërë takimesh të rëndësishme me komisionerë...

Ministri Peleshi ngre siparin e programit të financimit IPARD II për bujqësinë. Panariti: Lajm...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural z. Niko Peleshi, së bashku me Drejtoren e Përgjithshme të AZHBR- së, znj. Frida Krifca njoftuan sot hapjen...

Raporti: Personat me aftësi të kufizuara vazhdojnë të diskriminohen nga institucionet publike

Institucionet shtetërore në nivel vendor e qendror nuk njohin ende të drejtat dhe detyrimet ligjore të Personave me Aftësi të Kufizuara. Ky është përfundimi kryesor...

Tiranë/Qentë lëvizin pa masa sigurie, veterineri: Problemi tek trajtimi i kafshëve

Qentë pitbull, por jo vetëm, vijojnë të përbëjnë një shqetësim sigurie për qytetarët e Tiranës. Report TV përmes një vëzhgimi konstatoi se kjo situatë...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com