Pagesa e lejes së lindjes, të gjitha dokumentat e reja që duhen

nstituti i Sigurimeve Shoqërore ka publikuar për herë të parë të gjitha dokumentat që duhen për të përfituar pagesën e barrëlindjes. Duke filluar nga të...

Gjigandi i përpunimit të mishit “TONA”, brandi shqiptar që u bë shembull i standardeve

Nga një punishte e vogël, një biznes familjar me pak produkte, pas 25 vjetësh, kompania e përpunimit të mishit, TONA është shndërruar në brandin...

BE u “shpall luftë” supermarketeve abuziv

BE-ja pritet të nxjerrë ligje të reja për të mbrojtur fermerët nga shitësit e mëdhenj. Supermarketet insistojnë se nuk janë ata përfituesit. Tani për...

FOTO – VIDEO / Mjeshtria e Eltoni Redi Auto Gas, ja si i shndërron...

Të mbaje dikurë një makinë që punon me benzinë, ishte luks. Madje është edhe sot. Luks, sepse ka avantazhet e veta, është më e...

“Shqipëria punon tokën – Konsumo shqip”. Vjen panairi më i madh mbarëkombëtar i bujqësisë,...

Unifikimi i produkteve shqiptare vjen për herë të parë në një hapësirë të përbashkët në zemër të metropolit Tiranë. Në datat 29 dhe 30...

Duka, Kokomani e Vila Shehi triumfojnë në konkursin e verërave, Subashi dhe Shkalla për...

“Rruga e verës dhe e vajit të ullirit”. Kështu u quajt aktiviteti i shndërruar tashmë në traditë, i zhvilluar të shtunën në ambientet e...

Nickys Burger House, vjen mrekullia e ushqimit të shpejtë, “Made in Korça” – FOTO

Nëse keni një udhëtim drejt Korçës, tashmë ka një vend ku nuk duhet ta lini pa shkuar. Madje, ndoshta ia vlen të niseni enkas...

“Quality Award”, Restorand Piazza dhe Uji Lajthiza, vlerësohen me çmime prestigjoze në Madrid

Dy marka shqiptare në fushën e gastronomisë, janë nderuar në Madrid me çmime prestigjoze. Restorant Piazza dhe Uji Lajthiza u vlerësuan maksimalish në Spanjë,...

Lulishtja model në Cërrik, ndryshim i fytyrës së qytetit dhe lumturi për banorët /...

Teksa Cërrikut po i ndryshon pamja nga dita të ditë, por edhe zonave rurale, tashmë pjesë e kësaj bashkie, sfida e radhës është lulishtja...

Merr jetë ideja e Kokëdhimës për legalizimin e hashashit, tani vjen në kanaçe. Pse...

Çështje e Cannabis Sativa, e shumëpërfolur për t’u legalizuar përdorimi apo jo, pas propozimit të ish-deputetit socialist Koço Kokëdhima, duket se ka marrë udhë....
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com