Projekti i mbështetur nga Lëviz Albania për Tregjet e Kafshëve, Bashkia Pogradec: Përcaktojmë vendin...

Projekti “Tregjet e kafshëve të gjalla, shkak për cënimin e sigurisë ushqimore”, i mbështetutr nga Lëviz Albania, vazhdon të japë efekte, edhe përse është...

Përhapja e bakterit E.Coli, ja si t’i mbani larg fëmijët tuaj

Bakteri E. Coli kryesisht njihet si shkaktar i helmimeve nga ushqimi. E.coli është një baktere që mund të bëjë që fëmijët nën 5 vjeç...

Investimi për mbrojtjen nga përmbytjet në Shëngjin, ministri Çuçi inspekton punimet në argjinaturën e...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, ishte në Shëngjin ku po kryhen punime në argjinaturën e lumit Drin. Investimi me vlerë rreth...

Ish-drejtori i AKU Juka: Drejtuesit teknikë të AKU s’janë profesionistë, probleme edhe shërbimi veterinar

Ish-drejtori i AKU Genc Juka në emisionin “Alert” tha se bordi shkencor është i domosdoshëm, por drejtuesit teknik të AKU, nuk kanë qenë profesionist,...

Frika e qytetarëve nga mishi i vendit, Panariti: Situata më e mirë, panik i...

Pasiguria dhe frika të qytetarët është edhe përsa i përket konsumimit të mishit të vendit. Kjo lidhet me problematikat në vendet e therjes apo...

Mishi i importit, ish-drejtori i AKU Genc Juka: Marrja e mostrave për analiza është...

Ish-drejtori i AKU Genc Juka në emisionin “Alert” ka folur për mishin e importit në vendin tonë dhe kontrollet që ushtrohen në portin e...

EFSA, konsultime publike për vlerësimin e rrezikut të pesticideve, sa ndikon në shëndetin e...

Paneli i EFSA-s po kryen një konsultë publike mbi vlerësimet e rreziqeve që i paraqiten njerëzve nga pesticidet në ushqim. Palët e interesuara deri...

U infektua me E.coli i cili e la të paralizuar para 8 vitesh, ndërron...

Një fëmijë francez që pati komplikime të rënda pasi u infektua nga E. coli në 2011 ka ndërruar jetë. Nolan Moittie ishte vetëm 2...

Përhapja e listerisë u merr jetën 3 personave në Spanjë dhe infekton mbi 200...

Më shumë se 220 njerëz sëmurë dhe tre kanë vdekur si pasojë e përhapjes së listerozës në Spanjë, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (WHO). Nga 7...

Sezoni i vjeljeve, BE prodhon 168 milion hektolitra verë në vit

Eshtë sezoni i vjeljeve në rajonet e verës në Evropë. Bashkimi Evropian është prodhuesi kryesor botëror i verës, me një prodhim mesatar vjetor prej...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com