Vaji që vret mikrobet dhe shëron sëmundjet e lëkurës

Ekzistojnë shumë produkte në dispozicionin tuaj për të trajtuar djegiet, kafshimet e ndonjë kafshe apo pickimet e insekteve dhe sëmundjet e tjera të lëkurës,...

Këshillat që shkenca ju jep për të minimizuar rrudhat dhe për t’u dukur më...

Shumica e kremrave dhe procedurave janë krijuar për të luftuar proçesin e plakjes por siç e dimë tashmë këto proçedura kushtojnë jo pak dhe...

Gabimet që i bëjnë sytë të duket më të plakur

Disa gjëra të thjeshta që i bëni çdo ditë bëjnë që sytë tuaj të duken më të lodhur dhe më të plakur. Ndaloni neglizhencën e...

Përzierja e thjeshtë që ju heq gurëzat e dhëmbëve në kushte shtëpie

Gurëzat janë një shtresë e verdhë në dhëmbët tuaj që dëmtojnë buzëqeshjen tuaj. Nëse duam të kemi gojën të pastër dhe që nuk ka...

Stop kremërave kozmetikë, ky është ushqimi i cili parandalon rrudhat

Një total i 12 trajtimeve dhe 12 ditëve dhe nuk do jeni në gjendje të njihni veten tuaj. Do dukeni fantastike! Vendosni një lugë me...

Mënyra më e sigurt për të hequr qimet, pa pasur nevojë për qendra estetike

Gjithkush ka qime nën krahë, rreth organeve gjenitale, në këmbët e tyre e kështu me radhë. Ama kur këto qime mbulojnë tërësisht vendet më...

Receta e famshme kundër rrudhave e mjekut popullor

Maurice Mességué është një nga mjekët popullorë më të vlerësuar viteve të fundit. Sipas tij, “ndihma e parë” kundër rrudhave është maska e krijuar...

Si të rrisni dhëmbët tuaj për 9 javë, pa implante

Implantet dentare mund të zëvendësohen me këtë teknikë të re. Ajo e bën më të lehtë dhe shumë të dobishëm për të gjithë ata...

Fytyra juaj do të transformohet tërësisht pasi të provoni ujin e orizit

Herën tjetër që do gatuani oriz, mos e hidhni ujin e tij pasi mund t’ju shërbejë për të zbukuruar lëkurën dhe flokun tuaj. Uji i...

Trajtimi më i fuqishëm për tërheqjen e lëkurës pas humbjes së peshës ose lindjes

Shumë njerëz në mbarë botën shpenzojnë shumë para për produkte të shtrenjta kozmetike dhe trajtime bukurie. Gratë sidomos, në periudhën pas humbjes së peshës...