Receta për heqjen e dhjamit në zonën e barkut

Djegia e yndyrave me çajin e gjelbër stimulon metabolizmin dhe qetëson inflamacionin dhe vlen sidomos për yndyrat e barkut. Çaji i gjelbër e ka origjinën...

Manaferrat, jo vetëm të shijshme, por edhe dietike. Ja përfitimet e këtij fruti gjatë...

Manaferrat janë fruta të shijshme të cilët kanë veti të shumta kuruese dhe njihen si fruta me fije dietike. Ato mund të konsumohen të...

Vlerat e referimit dietik nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore: Këshilla për Riboflavin

Autoriteti Evropian i Sigurisw Ushqimore (EFSA) ka përcaktuar vlerat e referimit dietik për riboflavin (vitamina B2), si pjesë e rishikimit të këshillave shkencore mbi...

Receta e Anila Kalleshit: Humbisni 4-5 kg me këtë dietë!

Nëse kërkoni të humbisni peshë dhe po kërkoni një regjim të caktuar ushqimor për rënien nga pesha  ju sugjeroj këtë menu. Është e këshillueshme që...

Si më ndihmoi ecja gjatë kohës së drekës të humbisja 27 kilogram

Në janar të 2015, peshoja 101 kilogram. Isha më e shëndoshë se kurrë. Fillova ta lija dorën pas vetes qëkur mamaja ime ndërroi jetë...

Ky mëngjes ju bë që të humbisni rreth 10 kg brenda 1 muaji

Përpos se është vakti më i rekomanduar për tu ngrënë, ka një mënyrë edhe për tu dobësuar përmes saj. E kemi fjalën për mëngjesin....

Dieta e 1 dite, si t’i eleminoni kilogramët në mënyrë urgjente

Dieta e ashtuquajtur 'emergjente' është një plan diete me efikasitet tepër të shpejtë. Është ideale për njerëzit që janë të detyruar me kohë për...

Përzierja me mjaltë dhe uthull që ju heq menjëherë fryrjen e barkut

Shumica e njerëzve ditët e sotme konsumojnë një dietë të pashëndetshme dhe bëjnë një jetë inaktive e cila u shkakton shumë stres. Prandaj është shumë...

Mund të dobësoheni dhe teksa flini, ja se si

A është e mundur? Është vërtetuar shkencërisht se ka disa ushqime të shkëlqyera që mund të "heqin" kilogramë teksa jeni duke fjetur. Cili është...

Histori frymëzuese: Si i humba 60 kilogramë me një ndryshim të thjeshtë në dietë

Kjo është një histori personale dhe njëkohësisht frymëzuese e një gruaje që ia doli të humbë peshë në mënyrë drastike. “Fëmijëria ime ishte shumë e...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com