Firmat e njohura të ushqimeve “mashtrojnë” konsumatorët e Europës Lindore

Kompanitë multinacionale të ushqimit dhe pijeve kanë “mashtruar” blerësit në Evropën Lindore për vite me radhë duke i shitur atyre versione më të ulëta...

Kosovarët e helmuar në Golem: Vetë stafi i hotelit na tha se kishte minj...

Dëshmi rrëqethëse kanë dhënë zyrtarët e komunës së Rahovecit në repartin e Infektivitt ku u shtruan pasi pësuan helmim ushqimor në restorantin në zonën...

ALERT! Erozioni detar po zhduk zonen e Kune-Vainit. Ekspertët dhe pushteti vendor lëshojnë alarmin

LEZHE - Zona turistike e Kune-Vainit në Lezhë, rrezikon ekzistencen e saj. Erozioni detar ka marrë përmasa të frikshme, fakt ky që dëshmohet dhe...

Arseni shpk: Bavaria, mashtrim dhe padituri në autointervistën për kompaninë holandeze me gjyqe të...

Gazeta TEMA ka botuar këto dite një auto-intervistë me avokatin Erjon Kanxheri, i prezantuar si përfaqësues i firmës Bavaria N.V. Deklarimet mjerisht shumë jo-profesionale...

Konkurrenca hetim të thelluar për tregun Agro-Ushqimor në Tiranë, dyshohet për abuzim me pozitën...

Autoriteti i Konkurrencës ka vendosur që të kalojë nga hetimi paraprak në një hetim të thelluar lidhur me kompaninë “EKMA Albanian” SHPK e cila...
video

Avokatja e “Bavaria” arbitër për shtetin në Drejtorinë e markave

Avokatja e kompanisë holandeze edhe anëtare e bordit të apelimeve në zyrën e markave, ku vetë “Bavaria” ka gjetur mbështetjen në luftën për markën...

ALERT! Situata rrugore katastrofike, këmbësorët të çmendur, shkaku kryesor për aksidente fatale. Ja çfarë...

Nga Granit SOKOLAJ Aksidenti i para pak ditëve në autostradën Tiranë-Durrës, në të cilin u përfshi deputeti i PDIU, Aqif Rakipi, u bë lajmi kryesor...

Konkurrenca mbyll hetimin për tregun me Pakicë të Shërbimeve Celulare, shkeljet që prekin direkt...

Autoriteti i Konkurrencës bëri me dije se ka mbyllur hetimin paraprak në Tregun me Pakicë të Shërbimeve Celulare. Komisioni ka bërë mes të tjerave...

Korçë, bllokohen 2 tonë pije freskuese të skaduara dhe pa etiketë në gjuhën shqipe

Një sasi prej 2 tonë pije të skaduara janë sekuestruar nga AutoritetiKombëtar i Ushqimit në në një pikë shitje me shumicë në qytetin e...

Salmonela në pulë dhe fileto nga Brazili? Në markete gjenden, pa etiketë, pa origjinë...

Kur flasim për sigurinë ushqimore, të gjithë jemi të ndjeshëm, ndërkohë që joshumëkush e di se çfarë ndodh vërtet. Merremi me një domate me...