Kuzhinat e restoranteve në Jalë, si banjo publike, ja ku ushqehen pushuesit. AKU mbyll...

Dy restorante dhe një fast-food janë mbyllur nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Jalë. Inspektorët e Vlorës kanë qenë sot në një nga zonat...

E frikshme/ Djath baxhoje me myk, AKU mbyll punishten dhe sekuestron 120 kg produkt

Vërtet djath baxhoje, siç e pretendojmë të gjithë, të jetë i mirë, i shijshëm, bio ose e pakta organik dhe mbi të gjitha i...

FOTO / Kushte të tmerrshme, shqiptarët në rrezik. Ja si tregtohen mishi e peshku

Abuzimi i subjekteve tregtare me sigurinë ushqimore, nuk ka të sosur. Plot 9 subjekte janë penalizuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, pasi rrezikonin shëndetin...

Denoncimi: Peta byreku të mykura gjenden në markete / Foto

Të kujdesesh për të parë datën e skadencës, nuk është gjithmonë e mjaftueshme. Konsumatorët duhet të kujdesen edhe për brendinë e produktit ushqimor apo...

Pjeshka, lereni telefonin e silikonin, por shikoni me çfarë ushqeni fëmijët tuaj, familjen tuaj!

Siguria ushqimore vazhdon të përbëjë sfidë për autoritetet dhe konsumatorët, ndërkohë që duket se fajtorët më të mëdhenj jemi vetë ne, konsumatorët. Gjatë ditëve...

Qumësht dhe çaj të skaduar për pushuesit në Sarandë, ja çfarë bllokoi sot AKU

Fluksi i pushuesve dhe tendenca për të abuzuar me kosumatorin në ditët e piut të fluksit në Sarandë, duket se ka errur sytë e...

Korçë, bllokohen 2 tonë pije freskuese të skaduara dhe pa etiketë në gjuhën shqipe

Një sasi prej 2 tonë pije të skaduara janë sekuestruar nga AutoritetiKombëtar i Ushqimit në në një pikë shitje me shumicë në qytetin e...

Pogradec, AKU bllokon 1 ton mish të “helmuar”. Kushte të frikshme / Foto

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konfiskuar në Pogradec afërsisht 1 ton mish (860 kg mish vici, lope dhe 35 kg të brendshme) gjatë mbrëmjes...

Dosja Investigative/ Skandali, Kisha Katolike falsifikon dokumente dhe i rrëmben pronën qytetarit

Puntata e sotme e rubrikës Dosja Investigative e gazetarit Elio Laze sjell një skandal ku e përfshirë është Kisha Katolike “Zemra e Krishtit”. Historia nis...

Si DiA me CEZ, “Tranzit Shpk” po mbledh borxhet e celularëve. Kush fshihet pas…?

Alo, ju kontaktojmë nga Tranzit.shpk. Ju keni një faturë të papaguar tek vodafoni që në vitin 2007. Ju lutem paraqituni për të shlyer detyrimin. Kjo...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com