Ura e Zogut në rrezik, Munument Kulture, por nisin t’i vjedhin dhe hekurat anësorë

Ura me harqe ose e quajtur ndryshe dhe Ura e Zogut mbi Lumin Mat po shkon drejt shkatërrimit. Prej disa vitesh, ajo është e...

Denoncimi/ Banorët e Spitallës në Durrës 1 muaj pa ujë të pijshëm, asnjë reagim...

Situata e ujit të pijshëm në Shqipëri është më emergjente se kurrë më parë. vera e nxehtë dhe mungesa e ujit të pijshëm në...

Dosja Investigative/ Skandali, Kisha Katolike falsifikon dokumente dhe i rrëmben pronën qytetarit

Puntata e sotme e rubrikës Dosja Investigative e gazetarit Elio Laze sjell një skandal ku e përfshirë është Kisha Katolike “Zemra e Krishtit”. Historia nis...

Çerrava dhe Voskopi, “mina me sahat” e sigurisë ushqimore. Bashkia e Drejtoria e Bujqësisë,...

Në hyrje dhe dalje të Korçës, dy tregje të kafshëve të gjalla, çdo të enjte dhe të djelën mbledhin qindja kafshë nga zonat përreth...

Si DiA me CEZ, “Tranzit Shpk” po mbledh borxhet e celularëve. Kush fshihet pas…?

Alo, ju kontaktojmë nga Tranzit.shpk. Ju keni një faturë të papaguar tek vodafoni që në vitin 2007. Ju lutem paraqituni për të shlyer detyrimin. Kjo...

Denoncimi i ish-Ministrit Panariti: Mushkonjat në bregdet, mundësi infeksionesh, pushteti vendor në gjumë

Ish-Ministri i Bujqësisë, njëkohësisht deputet i Kuvendit të Shqipërisë, Z.Edmond Panariti, lëshon akuza të forta ndaj Pushtetit Vendor, në lidhje me situatën e rëndë...

ALERT!!! Mish keci në mes të rrugës e në qendër të qytetit, si tregtohet...

Të tregtosh mish në 40 gradë, në mes të qytetit dhe të mos cënohesh nga askush, kjo duket se ndodh vetëm në qytetin e...

Profesor Kristaq Berxholi denoncon DAP: Ndryshoi kriteret për drejtuesin e Agjencisë së Veterinare në...

Profesori i Mjeksisë Veterinare, Kristaq Berxholi, ka denoncuar në faqen e tij në rrjetin social Facebbok, problematikat me Drejtorinë e Administratës Publike (DAP), në...

Mjeku Tritan Kalo “i mbyll gojën” kryeministrit me komentin në FB

“Mendoj se njerëzit në përgjithësi vlerësojnë te unë faktin e të qenit i vërtetë, “tritanor”, në fjalët dhe në veprimet e mia, si dhe...

Denoncimi i qytetarit, bukë me miza brenda. Ja çfarë ndodh me dezinfektimet dhe certifikatat...

Megjithë masat e marra apo iniciativat e institucioneve shtetërore, buka vazhdon të tregtohet me qese, të cilat nuk plotësojnë as standardin minimal të sigurisë...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com