Video/ Paradë qenësh në Peshkopi, fëmijët e shkollave dhe banorët në rrezik

Kjo është parada e qenëve në qytetin e Peshkopisë, ndërsa banorët ndjehen të rrezikuar. Sipas disa qytetareve dibranë, ata janë mësuar me të tilla...

Tregu i Rrogozhinës po vret shqiptarët, kafshët theren rrugëve në ditën e pazarit –...

Pamjet që do të shikoni në këtë video, nuk duan shumë koment. Papërgjegjësia e institucioneve vendore dhe konkretisht në këtë rast, e Bashkisë Rrogozhinë...

Salmonela në pulë dhe fileto nga Brazili? Në markete gjenden, pa etiketë, pa origjinë...

Kur flasim për sigurinë ushqimore, të gjithë jemi të ndjeshëm, ndërkohë që joshumëkush e di se çfarë ndodh vërtet. Merremi me një domate me...

AKU mbyll baxhon në Gjirokastër, i gjenden qindra kg djath me myk / Foto

Tolerancë zero ndaj çdo subjekti abuzues me sigurinë ushqimore. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet...

Marketet abuzojnë me sigurinë ushqimore, mbajnë produktet jashtë kushteve të domosdoshme

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shtuar vëmendjen në marketet e zonave rurale duke bërë të mundur ndalimin e tregtimit të ushqimeve jashtë kritereve të...

Kuzhinat e restoranteve në Jalë, si banjo publike, ja ku ushqehen pushuesit. AKU mbyll...

Dy restorante dhe një fast-food janë mbyllur nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Jalë. Inspektorët e Vlorës kanë qenë sot në një nga zonat...

E frikshme/ Djath baxhoje me myk, AKU mbyll punishten dhe sekuestron 120 kg produkt

Vërtet djath baxhoje, siç e pretendojmë të gjithë, të jetë i mirë, i shijshëm, bio ose e pakta organik dhe mbi të gjitha i...

FOTO / Kushte të tmerrshme, shqiptarët në rrezik. Ja si tregtohen mishi e peshku

Abuzimi i subjekteve tregtare me sigurinë ushqimore, nuk ka të sosur. Plot 9 subjekte janë penalizuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, pasi rrezikonin shëndetin...

Denoncimi: Peta byreku të mykura gjenden në markete / Foto

Të kujdesesh për të parë datën e skadencës, nuk është gjithmonë e mjaftueshme. Konsumatorët duhet të kujdesen edhe për brendinë e produktit ushqimor apo...

Pjeshka, lereni telefonin e silikonin, por shikoni me çfarë ushqeni fëmijët tuaj, familjen tuaj!

Siguria ushqimore vazhdon të përbëjë sfidë për autoritetet dhe konsumatorët, ndërkohë që duket se fajtorët më të mëdhenj jemi vetë ne, konsumatorët. Gjatë ditëve...