Masakra vdekjeprurëse, ja mishi që iu ofrohet konsumatorëve

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në vijim të masave për disiplinimin e therjeve dhe të tregtimit të mishit në funksion të sigurisë ushqimore ka sekuestruar...

Foto-lajm/ Kaos në Rrugën e Kavajës, çfarë po ndodh te xhamia?

Me dhjetëra qytetarë kanë mbetur sot të bllokuar në trafik rrugën e Kavajës, një nga artieriet kryesore të kryeqytetit. Shkak janë bërë besimtarët myslimanë...

Kuzhinat e restoranteve në Jalë, si banjo publike, ja ku ushqehen pushuesit. AKU mbyll...

Dy restorante dhe një fast-food janë mbyllur nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Jalë. Inspektorët e Vlorës kanë qenë sot në një nga zonat...

Denoncimi – Analiza e ujit në shkurt 2010, çfarë pinë 1000 punëtorët e Kampit...

Çështja e bidonave plastik në të cilët konsumohet ujë, ka qenë gjithmonë çështje e diskutueshme për rrezikun e konsumatorëve. Por, edhe e ujit, cilësisë...

Copa hekuri në sallam, ja kush e prodhon…

Pasi shpërtheu skandali i mishit të prishur në Kosovë, një qytetar në Ferizaj ka gjetur një copë hekuri në sallamin e prodhuar nga kompania...

Fotolajm/ AKU ne gjumin dimeror, ben zedhenesen e Ministrit te Bujqesise

Autoriteti Kombetar i Ushqimit duket se ende nuk eshte zgjuar nga "gjumi dimeror". Po te vini re faqen zyrtare te AKU ne Facebook, prej...

Tregti mishi në tezga rrugëve, njësoj si ajo e çorapeve dhe…

Gjatë fundjavës, në Korçë, mishi shitet si çdo artikull tjetër, në tezga buzë rrugës. Në kohën kur po flitet gjithmonë e më shumë për...

Spekulimi, mjalti kinez dhe bullgar me etiketa të BE-së

Një studim për të kuptuar arsyet e vdekshmërisë së bletëve, rënien e prodhimit dhe parandalimin e mashtrimeve me mjaltin jo-europian, veçanërisht kinez dhe bullgar,...

Ajo çfarë përmban një kavanoz Nutella do ju lërë pa fjalë

Në foton më poshtë një kavanoz Nutella është i  mbushur me përbërësit e saj kryesorë të cilët janë vendosur në shtresa për tu parë...

Imitime të B-52, Drejtori i DPPI, Elvin Lako lejon kontrabandën me heshtjen e tij

Kompania holandeze, në “luftë” edhe me Gjermaninë, kërkon t’i marrë emrin e birrës Bavaria Prej 15 ditësh, Drejtoria e Përgjithshme e Doganave pret një përgjigje...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com