Denoncimi – Analiza e ujit në shkurt 2010, çfarë pinë 1000 punëtorët e Kampit...

Çështja e bidonave plastik në të cilët konsumohet ujë, ka qenë gjithmonë çështje e diskutueshme për rrezikun e konsumatorëve. Por, edhe e ujit, cilësisë...

FOTO / VIDEO – Pas Ksamilit, plas në Qerret, shpërthejnë ujrat e zeza. Rrezik...

Pas Ksamilit, edhe Qerreti në Kavajë pushtohet nga ujrat e zeza. Megjithëse jo në atë masë, prej tri ditësh, pushuesit dhe banorët po tërbohen...

Denoncimi i gazetarit: Në Sarandë, motorrët e ujit lëvizin lirshëm pranë pushuesve, bashkia, asnjë...

Gazetari dhe këshilltari Florion Serjani, i tërheq vëmendjen bashkisë Sarandë, në lidhje me mungesën e masave për largimin nga bregu të motorëve të ujit....

DENONCIMI / FOTO – Edhe shampot nga Kina? Si mbulohen etiketat dhe rrezikohet konsumatori

Produktet kozmetike, të paktën një pjesë e tyre, ashtu si dhe shumëçka tjetër, duket se në Shqipëri vijne false, ose aq më tepër, të...

Mish pule nga Brazili ende në tregun shqiptar? Evropa vijon refuzimin masiv

Evropa po vijon të bllokojë masivisht tonelata me mish pule të importuara nga Brazili për shkak të kontaminimit të tyre me salmonelë. Sipas të...

Profesor Kristaq Bërxholi: Kush na mbron nga këto pjeshka?

Profesori i njohur i Veterinarisë, Kristaq Bërxholi, edhe kësaj here ka shkruar një status të gjatë në faqen e tij në Facebook në lidhje...

Skandali me “avionët” B52, një kompanie i jepet e drejta për prodhimin e pijeve...

Çështja e etiketimeve, e markave dhe patentave në vendin tonë duket se është një gangrenë e vazhdueshme në lidhje me sigurinë ushqimore apo mbrojtjen...

Mjeku Tritan Kalo “i mbyll gojën” kryeministrit me komentin në FB

“Mendoj se njerëzit në përgjithësi vlerësojnë te unë faktin e të qenit i vërtetë, “tritanor”, në fjalët dhe në veprimet e mia, si dhe...

Siguria në minimum, në Golem motorët e ujit lëvizin lirshëm pranë pushuesve

Një vajzë 15 vjeç humbi jetën dje në Ksmail, teksa po pushonte së bashku me familjen e saj. Trupi i pajetë i së resë...

Panariti u pergjigjet akuzave te Braces: Ua morët shpirtin fermerëve me taksa e tatime

Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti nuk ka heshtur para pyetjeve-deklaratë të deputetit socialist Erjon Braçe i cili e ka cilësuar si emergjente situatën ku...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com