TABELAT/ E frikshme, ja sëmundja që po i vret shqiptarët çdo ditë

INSTAT ka publikuar shifrat e vdekshmërisë për vitin 2016 në Shqipëri dhe shkaqet kryesore të tyre. Vendin e parë e mbajnë vdekjet natyrale, por...

ALERT! Vjedhja marramendëse e Vodafone ndaj klientëve, 4 sekonda bisedë, 39 lekë

Babëzia e kompanive celulare dhe vjedhja që po iu bëjnë shqiptarëve, duket se nuk ka fund. Në një kohë kur flitet për konkurencë, çmime...

Fotot zbulojnë përse AKU fle gjumë… Drejtori i Përgjithshëm në fushatë elektorale

Zbulohen arsyet përse Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ndodhen ende në gjumin dimëror. AlertNeës.al denoncoi 3 ditë më pare se, institucioni që duhet të garantojnë...

Monumentet drejt degradimit total. Turistët të pakënaqur, paguajnë bileta për t’i parë, por edhe...

Monumentet e Kulturës, të shumta në vendin tonë dhe me vlera të pakrahasueshme historike, po shkojnë drejt degradimit. Megjithëse institucionet shtetërore, çdo vit thuajse...

Kuzhinat e restoranteve në Jalë, si banjo publike, ja ku ushqehen pushuesit. AKU mbyll...

Dy restorante dhe një fast-food janë mbyllur nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Jalë. Inspektorët e Vlorës kanë qenë sot në një nga zonat...

Haribot, si prodhohen ëmbëlsirat më të pëlqyera të fëmijëve

Një video që ka bërë xhiron e rrjeteve sociale javët e fundit tregon prapaskenat e prodhimit të karameleve prej xhelatine për të vegjëlit. Kjo...

Denoncimi – Analiza e ujit në shkurt 2010, çfarë pinë 1000 punëtorët e Kampit...

Çështja e bidonave plastik në të cilët konsumohet ujë, ka qenë gjithmonë çështje e diskutueshme për rrezikun e konsumatorëve. Por, edhe e ujit, cilësisë...

Ju kujtohet torta e Pavarësisë? Ja ç’bëjnë gratë e babëzitura dhe e fëmijët me...

A ju kujtohet torta e 100-vjetorit të Pavarësisë në Sheshin “Skënderbej”, kur qindja njerëz, me xhupa, duar, tepsi, legena, oturakë e govada, iu turrën...

Miell buke i skaduar, rrezikohen konsumatorët, ja denoncimi i banorit nga Vaqarri – Foto

Çështja e miellit, cilësisë së tij, origjinës etj, ka qenë gjkithmonë e nxehtë. Por, përtej kësaj, duket se pika të ndryshme shumice, shesin miell,...

Foto-lajm/ Kaos në Rrugën e Kavajës, çfarë po ndodh te xhamia?

Me dhjetëra qytetarë kanë mbetur sot të bllokuar në trafik rrugën e Kavajës, një nga artieriet kryesore të kryeqytetit. Shkak janë bërë besimtarët myslimanë...