B52 nga Holanda nuk ekziston më, çdo imitim i ngjashëm mashtron dhe rrezikon konsumatorin....

Të ushqehesh i sigurt në këtë vend, duket një mision i vështrië. Po aq i vështirë, sa dhe të kesh informacionin e duhur për...

FOTO +16 – Seks me pagesë? E gjen në Smart Phone… Facebook mbushet me...

Prostitucioni është i vjetër, aq sa vetë njerëzimi. Ndërsa fenomeni apo “zanati” vazhdon të ekzistojë, mënyrat e të ushtruarit sa vjen dhe modernizohen. Jemi...

Vazhdon në treg pija energjike pa leje, konsumatorët të çorientuar, s’dallojnë B52 pirate

Nga një investigim në terren të realizuar nga Report Tv, duket qartë se pijet me markën 852 dhe markën 8S2 janë identike dhe krijojnë...

Kuzhinat e restoranteve në Jalë, si banjo publike, ja ku ushqehen pushuesit. AKU mbyll...

Dy restorante dhe një fast-food janë mbyllur nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Jalë. Inspektorët e Vlorës kanë qenë sot në një nga zonat...

Merr jetë ideja e Kokëdhimës për legalizimin e hashashit, tani vjen në kanaçe. Pse...

Çështje e Cannabis Sativa, e shumëpërfolur për t’u legalizuar përdorimi apo jo, pas propozimit të ish-deputetit socialist Koço Kokëdhima, duket se ka marrë udhë....

Skandal me doganat, në 25 numra telefoni në web, askush nuk përgjigjet – Foto

Secili nga ne ka dyshuar apo ka treguar skepticizmin e tij në lidhje me institucionet shtetërore, për zgjidhjen e problemeve të publikut apo se...

Ja raporti i plotë AFI prej 48 faqesh për sigurinë ushqimore: Po hamë produkte...

Një studim i fundit i shoqatës Albanian Food Industry nxorri në pah se produktet që konsumojmë çdo ditë në tryezat tona, në një pjesë...

Ju kujtohet torta e Pavarësisë? Ja ç’bëjnë gratë e babëzitura dhe e fëmijët me...

A ju kujtohet torta e 100-vjetorit të Pavarësisë në Sheshin “Skënderbej”, kur qindja njerëz, me xhupa, duar, tepsi, legena, oturakë e govada, iu turrën...

AKU mbyll baxhon në Gjirokastër, i gjenden qindra kg djath me myk / Foto

Tolerancë zero ndaj çdo subjekti abuzues me sigurinë ushqimore. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet...

Oriz me krimba, qytetari e denoncon me foto e video: I kemi gratis në...

Çeshtja e oprizit me krimba duket se po masivizohet, teksa rastet bëhen më të shpeshta. Një qytetar nga Tirana, ka denoncuar në AlertNews.al, me...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com