Ekzkluzive / Fotot e frikshme të Leukozës, pula deti me kancer rezultojnë në tryezat...

Pulat dhe gjelat e detit në zonën e Krujës dhe Fushë-Krujës duket se janë të prekura nga Leukoza, apo e njohur ndryshe si Kanceri...

Patriotizimi i “Migjenit”, për festa çmimet e Air Albania fluturojnë në gati 500 euro,...

Nëse e keni lënë një biletë për në minutën e fundit për në Itali për në ditët e festave, kompania shqiptare ajrore, “Air Albania”...

Skandali / Gjenden në Slloveni speca shqiptar me ngarkesë Methomyli, një pesticid i...

Teksa flasim për kontrolle zyrtare e siguri ushqimore, duket se jane vendet fqinje, apo ato me të cilat kemi marrëdhënie tregtare dhe eksportojmë, që...

Skandali / Biopsia e kancerit jepet me koncension, shërbimi nis nga 1 janari 2020

“Kanceri” jepet me koncension!!! Ndoshta duket e pabesueshme, pork jo ka ndodhur së fundmi, ku një nga shërbimet më të rëndësishme te QSUT-së dhe...

Denoncimi në Alert: Market “Jata” në Astir në shkelje të ligjit, mban sallamet në...

Megjithëse është detyrë e çdo subjekti që prodhon, importon apo tregton me shumicë ose pakicë produkte ushqimore, të garantojnë sigurinë ushqimore të konsumatorit, kjo...

“Grupi i zjarrit” në AKU “ha” drejtorët rajonalë… Si nis detyra e re me...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, duket qartë që është shndërruar në një “autoshkollë” për të mësuar drejtimin dhe menaxhimin e një institucioni. E kjo duket...

Kantina “Kokomani” denoncon Doganat për gjobën 22 milionë lekë: E vendosen se kerkuan 3...

Pronari i Kantinës "Kokomani" denoncon Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave për një gjobë 22 milionë lekë adresuar kantinës së tij. Blerim Kokomani pretendon që...

Në Shkodër, fëmijët e çerdheve dhe kopshteve, ushqim të pasigurt… Denoncim dhe për domaten...

Qendra ALERT denoncon papërgjegjshmërinë e shumë institucioneve shtetërore për pasigurinë ushqimore që u ofrojnë fëmijëve të çerdheve e kopshteve. Rasti konkret ka të bëjë...

Denoncimi në ALERT: Çokollatë “Milka” e skaduar një muaj para në Extramarket Durrës

“E blerë sot në një nga supermarketet më të mëdhaja në Durrës, Extramarket. S’kemi fare siguri për asnjë lloj gjëje. Behet fjalë për çokollatë...

Ekskluzive / Skandali, Çuçi urdhëron që analizat e ushqimeve të bëhen në laborator privat,...

Ministri i Bujqësisë, Bledar Çuçi duket se, është përfshirë në një skandal, duke urdhëruar që, laboratorët zyrtar të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit dhe ai...
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com